Google'da Yükselmeye Hazır Mısın?
SEO

SEO Nedir?

"SEO, ( Search Engine Optimization ) organik arama sonuçları aracılığıyla web sitenize gelen trafiğin miktarını ve kalitesini artırmaya yönelik olan Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir."

  • SEO profesyoneller tarafından yapılmalıdır.
  • SEO backlink almaktan ibaret değildir.
  • Site içi SEO çalışması yapmadan yola çıkmayın.
  • SEO çalışması uzun vadeli bir işlemdir.
landing-icon-6

Site İçi Seo Nedir Nasıl Yapılır?

Site içi SEO (On Page SEO) web sitenizin sıralaması kısmen sayfadaki faktörlere göre belirlenir. Site içi SEO faktörleri ( temiz bir kod yapısı, site hızı, kategori ağacı, resim boyutları, meta etiketler ) ve web sitenizin birçok yönünde yapılabilir. Sitenizdeki içerik kalitesi gibi durumları içerir. Bunların hepsi çok önemli site içi SEO faktörleridir. Site içerisinde kullanılan özgün içerik üst sıralara çıkmanızda büyük önem taşır. Bir kullanıcı Google arama yaptığında internet sitesini alaka düzeyine göre listelemektedir. Web sayfası içeriğinde kullanıcı deneyimini arttırmak için site içi SEO optimizasyon çalışmalarını güçlendirmelisiniz. SEO çalışması organik trafiğinize başta olmak üzere marka bilinirliğini Google gözünde yukarıya taşıyacaktır. Ayrıca marka bilinirliğini oluşturmak için sosyal medya kanallarını da aktif olarak kullanılması gereklidir.

icon-box-2

Site Dışı SEO Nedir Nasıl Yapılır?

Site dışı SEO (Off Page SEO) web sitelerinden gelen bağlantılar (Backlink) aktif sosyal medya kullanımı gibi durumları içerir. Site dışı SEO faktörlerden en önemlisi, sitenize verilen bağlantıların sayısı ve kalitesidir. Web sitenize ne kadar nitelikli geri bağlantı alırsanız, Google'da rakiplerinizin önüne geçmek biraz daha kolay olur. Unutmayın sitenize gelen her bağlantı size fayda sağlamaz.

Bir SEO Uzmanına Mı İhtiyacın Var?

SEO, web sayfalarını Google veya başka bir arama motorunun arama sonuçlarında yüksek bir konuma ulaşmalarını sağlamak için optimize etme çalışmasıdır. SEO çalışması kesinlikle profesyonel bir ekip ile yürütülmelidir. Sitenize gelen her geri bağlantı ya da Seodevi.com olarak, sitenizin her yönünü harika hale getirmeye başlamak için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

SEO uzmanı